Poszukujemy WOLONTARIUSZY

Poszukujemy wolontariuszy z uprawnieniami opiekunów i kierowników kolonijnych do udziału w projekcie „Album sprzed lat” (01.08.2015 – 13.08.2015)

W wielkim skrócie projekt zakłada pięć lokalnych projektów realizowanych według dopasowanych do każdej lokalizacji scenariuszy jednocześnie w pięciu miejscowościach (Kraków, Wieliczka, Miechów, Krynica oraz Żegiestów). W ramach projektu grupy składające się z ukraińskiej oraz polskiej młodzieży (po 10 osób z Ukrainy oraz tyle samo ich rówieśników z Polski w każdej lokalizacji) znajdują lub otrzymują album ze starymi zdjęciami z danej miejscowości i za pomocą współczesnych narzędzi do rejestracji obrazu (smartfon, tablet, aparat fotograficzny) w kreatywny sposób wykorzystując różne techniki tworzą współczesną interpretacje starego zdjęcia oraz starają się odnaleźć i poznać historie utrwalonego na zdjęciu miejsca. Oprócz tego każdy z uczestników ma za zadanie napisać własną historie zainspirowaną starym albumem która weźmie udział w konkursie na lepszą prace literacką.
Równocześnie będzie nagrywany film dokumentujący pracę grup.
Kulminacją projektu będzie wspólna wystawa 40 wybranych i wydrukowanych zdjęć w formacie 40×60 cm oraz pięć plansz w mozaikowy sposób pokazujący prace wszystkich uczestników każdej z grup. W przyszłości planowane jest zaprezentowanie wystawy we wszystkich lokalizacjach gdzie był realizowany projekt oraz we Lwowie co będzie s
tanowić oryginalną formę promocji dla małych i dużych miejscowości z małopolski.

Kontakt:
Stowarzyszenie Pokolenie