Promocja dual pack-u pt. „16.12.1981”

W poniedziałek 02 grudnia w katowickim Kinie „Światowid” odbyła się promocja dual pack-u pt. 16.12.1981. Prezentowany materiał to dwupłytowy zapis widowiska multimedialnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pokolenie w 2011 roku, a poświęconego ofiarom stanu wojennego i pacyfikacji KWK Wujek. Koncert emitowany następnie na antenie TVP był jednym z najważniejszych elementów obchodów upamiętniających wydarzenia grudnia ’81.

Tuż po godzinie 18.00 w miłej i kameralnej atmosferze kina studyjnego, zgromadzona publiczność wysłuchała najpierw kilku słów wstępu wygłoszonych przez Przemysława Miśkiewicza i Łukasza Kobielę autorów scenariusza, a następnie obejrzała wyświetlony na kinowym ekranie prawie godzinny koncert. Wśród zaproszonych gości oprócz przedstawicieli instytucji samorządowych i kulturalnych, które wsparły zarówno samo widowisko jak i produkcję płyty znaleźli się również artyści, którzy uczestniczyli w spektaklu.

W imieniu wszystkich organizatorów dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność. Szczególne zaś podziękowania kierujemy do dyrekcji Kina „Światowid” oraz Instytucji Filmowej „Silesia Film” za bezpłatne udostępnienie sali kinowej.

 

                                                                                                         

 

Media o wydarzeniu:

SilesiaKultura, Gość Niedzielny