WOJNA W SYRII

Wojna w Syrii zabrała już zbyt wiele istnień. Wciąż giną tysiące. Chrześcijanie, nasi współbracia, mordowani za swoją wiarę, Kurdowie, walczący o swoją wolność, Syryjczycy, cywile. Dzieci, kobiety…

Kurdowie i syryjscy uchodźcy pozostawieni są sami sobie, świat odwraca się od nich. Bez sprzymierzeńców, usiłują się bronić. Pomóżmy im. Oni chcą tylko wrócić do swoich domów, odbudować swoje miasta. Większość z nich to dzieci. Nie chcą uciekać, szukać szczęścia w innych krajach, czy na innych kontynentach.

To także nasza wojna. Jeśli tam przegramy, jeśli nie pomożemy tym ludziom – ilość ofiar oraz uchodźców drastycznie się powiększy, a chaos się pogłębi. Także w Europie.

Akcję organizujemy jako Stowarzyszenie Pokolenie (organizacja pomocowa działająca w Polsce od 18 lat – Pokolenie.org.pl) we współpracy z fundacją AnnMedia (pomagającą m.in. ofiarom wojen na Bliskim Wschodzie, powstała w 2009 – AnnMedia.eu).

Pomoc dostarczymy bezpośrednio do obozów dla uchodźców i rozdamy do rąk potrzebującym.

W sprawie konkretnych informacji -> dzwonić pod nr 505942166 Będziemy również podawać więcej informacji na stronie www.uchodzcy.org.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://uchodzcy.org/

Czego brakuje? Dosłownie wszystkiego. Najbardziej: lekarstw, środków higienicznych, ubrań, pokarmu dla noworodków i małych dzieci, produktów spożywczych. Po czerwcowych, ponownych atakach na odbite wcześniej przez Kurdów miasto, sytuacja w obozach stała się jeszcze bardziej dramatyczna.

O pomoc proszą ludzie, którzy czuli się opuszczeni, gdy musieli uciekać z miejsca, które kochają. Którzy czuli się samotni, gdy cały świat przyglądał się z daleka, podczas gdy dżihadyści mordowali ich rodziny. Teraz mamy szansę pomóc im odzyskać nadzieję i przeżyć ich dzieciom. Z nadzieją na to, by za jakiś czas mogli wrócić i zacząć odbudowywać swoje życia na nowo. Teraz jest na to czas. Nie pozostawajmy obojętni. Pomóżmy mordowanym chrześcijanom, pomóżmy Kurdom, którzy ich ratują, pomóżmy po prostu ludziom, którzy cierpią i umierają. Ty też możesz pomóc. Organizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Pokolenie konwój humanitarny do Suruc i Kobane. Każda złotówka się liczy. W pierwszej kolejności kupimy leki, jedzenie i ubrania. Wpłacić można na konto ING Bank Śląski o/Katowice 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191