Żołnierze wyklęci.

Autor: Praca zbiorowa

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Volumen

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 744

Waga (gr): 2520

Długość (mm): 300

Szerokość (mm): 210

ISBN: 978-83-7233-077-2

Cena: 100,00 zł

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni  synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast    i wiosek polskich. […] My  chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i  wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno  nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa.

Major. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, fragment ulotki

 

Od wydawcy:

Dla żołnierzy walczących o niepodległość RP, II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, wkraczająca na nasze ziemie w styczniu 1944 r., nie niosła Polsce wolności ani pokoju. W beznadziejnych warunkach, przy całkowitej obojętności świata, żołnierze niepodległościowego podziemia do połowy lat 50. prowadzili walkę z drugim okupantem i rodzimymi kolaborantami. Walczyli z komunistami w obronie naszej niepodległości, wiary i tradycji.

Albom „Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”, zawiera artykuły o głównych organizacjach antykomunistycznego podziemia zbrojnego, ok. 1500 zdjęć oraz kilkaset krótkich biogramów żołnierzy wyklętych; opatrzony indeksem nazwisk, jest najpełniejszym kompendium wiedzy na ten temat. W zamyśle wydawcy i autorów jest też wyrazem hołdu należnego bohaterom opisywanych wydarzeń.